מיינד-סט: קורס עומק בפסיכולוגיה חיובית

שינוי תבניות חשיבה ופסיכולוגיה חיובית בקורס מעמיק וחוויתי ליצירת שינוי חיובי

שני אשר MSc נוירוביולוגיה מכון וויצמן למדע

054-6968373

שני אשר MSc נוירוביולוגיה מכון וויצמן למדע

מהפסיכולוגיה החיובית למיומנויות העולם החדש

מעניין אותי לדעת עוד

קורס פסיכולוגיה חיובית מעמיק וחוויתי ליצירת שינוי חיובי בחיים

פסיכולוגיה חיובית – גם אתם רוצים להבין יותר טוב מה זה אומר? אם גם אתם רוצים  להבין קצת יותר טוב איך לתחזק את האושר שלכם, איך לעבוד עם החוזקות שלכם, ואיך לטפח את הרווחה הפסיכולוגית בחייכם, הגעתם למקום הנכון:) 

פסיכולוגיה חיובית היא לא רק לחשוב חיובי. ממש לא.

זהו תחום מחקר בפסיכולוגיה, שמנסה להבין מה מאפשר לאנשים להיות ברווחה נפשית, ולשכפל את הכלים שהוכחו כאפקטיבים לטובת כלל הציבור. 

ביום יום אנחנו כולנו נמצאים ובעיקר נמצאות במרוץ המטורף של החיים. בין משימות של תחזוקת הבית, זמן איכות עם הילדים ועם בן או בת הזוג, בין עבודה ופיתוח קריירה, ועוד ועוד ועוד, כמעט ולא נשאר לנו זמן לעצמנו. בזמן שכן יש לנו המצפון מנקר על כל המטרות שאינן מוגשמות, על מה שזנחנו במסלול המהיר לחיי היומיום, ומכאן הדרך לרגשות האשם היא בלתי נמנעת. רגשות אשם על כך שבשום זירה אנחנו לא מאה אחוז ותמיד יוצא שנקפח משהו – את הצד המקצועי, את הילדים שלנו, או בסופו של דבר – את עצמנו. 

מאד קל להיסחף לשלילי. רגשות שליליים הם בעלי עוצמה גדולה הרבה יותר מאשר רגשות חיוביים במוחנו. אבל אפשר גם ללמוד איך לתת מקום לטוב, איך לפעול על פי החוזקות, איך לשמש לילדים מודל של נחישות והתמדה, של כוח רצון, ואיך להתמודד עם אתגרי החיים מתוך נקודת מבט חיובית ומיטיבה. 

הקורס של מיינד-סט  נוצר בדיוק לשם כך.

בקורס ניפגש למשך 12 מפגשים של 3.5 שעות כל אחד, ובהם נלמד ונתרגל יחדיו עקרונות בפסיכולוגיה חיובית, בדגש על הצבת מטרות, יצירת משמעות ושינוי דפוסי חשיבה. בקורס נחווה וניישם כלים מעשיים ליצירת שינוי.  

 מה אומרים על הקורס? לחצו כאן לקרוא המלצות

הקורס לפסיכולוגיה חיובית של מיינד-סט: על מה נדבר?

 1. מבוא

במפגש הראשון נבין מהי פסיכולוגיה חיובית, מה היא באה לפתור, ומה לא. נכיר את ההיסטוריה של התחום, נבין למה כדאי לנו להיעזר בו, ומה העקרונות שהתחום הזה בכלל מציע. 

אה, וגם נכיר זה את זה 🙂 

2. זה לא אני, זה הגנים שלי

האם אתם אופטימים? האם פסימיים? וזה בגלל סבא או סבתא? הם תמיד היו כאלה? ועד מתי נוכל להאשים את כל העולם במה שלא הולך לנו בחיים? 
במפגש הזה נבין כמה מתפיסת האושר שלנו תלויה בגנטיקה שלנו, כמה בנסיבות, וכמה תלוי בנו ובאופן שבו נבחר לחיות את חיינו. נדבר על מה שאפשר לעשות בתוך הטווח שנתון לבחירתנו – ואיך אנחנו באופן אקטיבי יכולים לעצב את תפיסת האושר שלנו. 

3. מתחזקים: על חוזקות אישיות ואיך נרתום אותם לחיי היום יום 

מרטין סליגמן, האב המודרני של תחום הפסיכולוגיה החיובית, דיבר על כך שלכל אחד מאיתנו משאבים שונים וייחודיים שאם רק נדע לרתום אותם ולעבוד איתם, נגיע לחווית חיים מיטבית. חוזקות אישיות הן כישורים שניתן לקחת לכל תחום פעילות ולהביא אותן למגוון זירות- לזירה המשפחתית, הארגונית, וכולי. במפגש זה נכיר את חוזקות האישיות על פי VIA  –virtues in action , ואיך ניתן לרתום אותן כדי לאפשר מימוש מקסימלי של יכולותינו. 

4. flow – החוויה שבזרימה

מיהאי צ׳יקסמיהאי מדבר על חווית הזרימה כחוויה מיטבית שלטווח הקצר לאו דווקא מאד מהנה, אך לטווח הארוך הינה מרכיב חיוני ביצירת האושר והסיפוק בחיים. במפגש זה נדבר על מרכיבי החויה, על מאפייניה, ונבין איפה ה- flow של כל אחד מאיתנו. 

5. לשנות את המיינדסט

מיינדסט (אין תרגום מספיק טוב בעברית), הן תבניות החשיבה והאמונות שלנו, ההשקפות שמלוות באופן בלתי מודע את הפעולות והמעשים הקטנים כגדולים בחיינו. קרול דואק מאוניברסיטת סטנפורד מדברת על מיינדסט מקובע ועל מיינדסט מתפתח, ועל האופן בו שתי ההשקפות הפשוטות הללו משפיעות באופן דרמטי על הדרך בה אנו מקבלים ביקורת, מפתחים יכולת יצירתית, או מתמודדים עם משוכות חיינו. 

6. True grit – להט, נחישות, והתמדה

מחקרים מראים כי הצלחה אינה מייחדת אנשים בעלי כישרון יוצא דופן או יכולות מיוחדות. 

גריט, השילוב שבין להט למטרה מסויימת, להתמדה המכוונת והנחישות לקום מול מפלת הכישלון, הוא זה שמאפשר את ההצלחה. במפגש זה נדבר על גריט, נבין מה הוא, איך אנחנו יכולים לפתח אותו, כיצד לעורר עניין כך שיימשך לאורך זמן, וכיצד ניתן לפתח גריט בילדים. 

7. המנוע הפנימי : מוטיבציה

אז מה מניע אותכם? מחקרים מראים שמה שמניע אותנו קדימה רחוק מלהיות תגמולים חיצוניים וכסף. אנו מחפשים להרגיש שליטה בחיינו, ליצור תרומה אמיתית, ולהתפתח. התמריצים האמיתיים הם תמריצים פנימיים, ואנו יכולים להכיר אותם כדי לעשות שינוי בזירות השונות של חיינו. 

8. מוכנים? היכון, צא! על הצבת מטרות והדרך האפקטיבית להשגתן

על פי מחקרים, אנשים שמציבים לעצמם מטרות ויעדי הם אנשים מאושרים יותר. במפגש זה נדבר על מודלים להצבת מטרות באופן אפקטיבי, על פירוק מטרות ליעדים ולתכנית עבודה, ועל איך להגדיר לעצמנו את הדרך ולא להיסחף בזרם. 

9. אני ואתה, נשנה את העולם : יצירת שינויים שמחזיקים 

אז כולנו רוצים לשנות משהו, לעשות או להיות קצת אחרת. אבל אין לנו מושג ירוק איך להגיע ל״קצת אחרת״ הזה. במפגש הזה נדבר על נוירופלסטיות – היכולת של המוח ללמוד בכל גיל, על יצירת הרגלים במוח והכוח שלהם ברתימתנו לשינוי, ועל יצירת שינויים באופן שמחזיק. 

10. מעשה בזברה וגמל: על פרדיגמות ושבירתן

מכירים את זה שעשיתם סיפור גדול ממשהו שעוד לא קרה כי בראש שלכם כבר חיברתם סיפור שלם? אז כזה. במפגש הזה נדבר על פרדיגמות שמנחות אותנו ועל מודל אפר״ת – ואיך אפשר לשבור את המעגל. 

11. תנו לי להתבאס בכיף שלי: רגשות קשים

למה צריך אותם בכלל? מה התפקיד של רגשות קשים? ומה עושים איתם כך שמצד אחד נוכל להכיל אותם ומצד שני הם לא ישתלטו על חיינו? במפגש הזה נדבר על התועלת שבשני הקצוות של הקשת, נדבר על רגשות שליליים במוח, ועל מה שביכולתנו לעשות כדי לתת להם מקום אך לא להתנהל על פיהם. 

12. זה שיר פרידה: 

זהו. הקורס הגיע לסיומו. במפגש הזה נסכם, נמשב, וגם ניקח על עצמנו אתגר לשינוי שאיתו ״נסנדל את עצמנו״ בפני הקבוצה. ובסוף, רגע לפני שהולכים, ניפרד בחיבוק גדול. 

                                       

הקורס כולו נערך באופן חוויתי ואינטראקטיבי, ומורכב ממודולים של הרצאות קצרות ותרגול מעשי. במהלך הקורס נעבוד יחד כקבוצה אך נתפתח גם כיחידים אשר לוקחים את הידע והכלים לעולמם שלהם. בנוסף, הקורס הינו באוריינטציה מחקרית ובגיבוי ״מהשטח״ מעולם המוח והפסיכולוגיה. אני מדברת רק על נושאים שנחקרו מדעית ושהוכחו בעובדים בפועל. המטרה שלי היא לקחת את הידע שיש באקדמיה, לארוז אותו בקלילות, ולהביא אותו לחיים של כל אחד מאיתנו. והכי חשוב – זה קורה בבכיף ובחברה מצויינת של אנשים שממש כמוך, מחפשים להתפתח ולהכניס עוד טוב לחייהם. 

 רוצה משהו  יותר ממוקד? כאן אפשר לקרוא על הסדנא לפסיכולוגיה חיובית של מיינד-סט

רוצה להצטרף לקורס של מיינד - סט?

רוצה לשמוע יותר פרטים על הקורס?

בהתלבטות אם זה מתאים לך?

רוצה לחשוב על זה בקול רם? 

אני אשמח לסייע בכל התלבטות, אז אפשר לפנות אלי חופשי 🙂 

שני 0546968373 shanigels@gmail.com

מעניין אותי לדעת עוד

כל הזכויות שמורות למיינד-סט