מיינד-סט: סדנה לפסיכולוגיה חיובית

הסדנה של מיינד-סט לשינוי תבניות חשיבה ויישום פסיכולוגיה חיובית בחיי היומיום

שני אשר MSc נוירוביולוגיה מכון וויצמן למדע

054-6968373

פונקציה חיובית

סדנה להיכרות ותרגול עקרונות הפסיכולוגיה החיובית

מעניין אותי לדעת עוד

פסיכולוגיה חיובית – סדנה ליישום ביומיום

כולנו רוצים להצליח כדי להיות מאושרים, אבל אולי בעצם הסדר ההפוך הוא הסדר הנכון? 

מחקרים מראים לנו שאנשים מאושרים יותר הם אנשים שגם מצליחים יותר במקום העבודה, זוכים לתמיכה חברתית רבה יותר, מתאוששים מארועים קשים בחיים בקלות רבה יותר, ומרוויחים יותר כסף. הם בעלי מערכת חיסונית חזקה יותר, ואפילו תוחלת החיים שלהם ארוכה יותר באופן משמעותי. בסדנת ׳פוקציה חיובית׳ תוכלו להכיר ולחוות את עקרונות הפסיכולוגיה החיובית, ידע וכלים שתוכלו לקחת הלאה ולממש בזירות השונות של חייכם – במשפחה בארגון ובשיח שלכם עם עצמכם, כדי לחיות חיים מספקים וטובים יותר. 

מה יהיה בסדנה?

היכרות עם הפסיכולוגיה החיובית

בסדנה נבין מהי פסיכולוגיה חיובית ומה היא לא. נדבר על מה שיכולתנו לעשות כדי להשפיע על תפיסת האושר שלנו ולחוות את החיים באופן קצת יותר מספק ומשמעותי. נבין כמה מתפיסת האושר שלנו תלויה בנו ולא בגנטיקה או בנסיבות, ואיך נוכל להרחיב את תפיסת האושר שלנו בטווח זה.

בונים יסודות לחיים טובים: היכרות עם מודל PERMA

מה צריך בשביל לחיות חיים טובים? מרטין זליגמן אבי הפסיכולוגיה החיובית מדבר על מודל PERMA. מודל זה מכיל ביסוס של רגשות חיוביים, מסירות לעשייה, מערכות יחסים, משמעות ועוד. בסדנה נכיר את המודל ונבין איך לאמץ אותו לתחומים השונים של חיינו.

חזק ואמץ: שימוש בחוזקות בחיי היום-יום

מחקרים מראים שכדי להיות מאושרים עלינו לפעול בתחומי החוזקות שלנו. בסדנה נכיר את 24 החוזקות שעליהן מדברת הפסיכולוגיה חהחיובית, ונכיר את חוזקות החותם שלנו שבאמצעותן נוכל לחיות חיים של משמעות ומימוש לאורך זמן.

זורמים: להכניס flow לחיינו

אחד המושגים החשובים בתחום הפסיכולוגיה החיובית מדבר על המושג זרימה – הרגע הזה שבו אנו נתונים לחלוטין בתוך עשייה שאנו כל כך אוהבים, שאפילו הצרכים הכי בסיסיים של אוכל שתייה ומזון מתבטלים כשאנו מתמסרים אליה. אלו הרגעים למעשה בונים את חווית האושר שלנו ואת החוסן הפסיכולוגי שלנו לתקופות מאתגרות. בסדנה נכיר את מושג הזרימה לעומק ונבין מהו ה - flow שלנו, ואיך ניתן לשים עליו את הזרקור.

לחתור למטרות, להגיע להישגים, לחיות מתוך מימוש

מחקרים מראים שמה שמאפשר לאנשים להתקדם בחייהם הוא תבניות החשיבה והגריט שלהם – השילוש הקדוש שבין הלהיטות למטרה מסויימת, היכולת להתמיד בדרך, והנחישות להתקדם גם כשקשה. בחלק זה נדבר על היחסים שבין כישלון להצלחה, על ההתמדה, ועל הקשר שבין מטרות לאושר בחיינו.

השינוי מתחיל פה

איך מייצרים שינוי שעובד? והאם המוח שלנו בכלל מסוגל לזה? לשם כך נכיר את המושג נוירופלסטיות - התהליך של יצירת שינויים במוח, ונחבר זאת להצבת מטרות, בניית הרגלים, ויצירת שינויים שמחזיקים.

אומרים שלום: סיכום היום והכלים שקיבלנו

סיכום היום, הכלים, הידע והחוויה לכדי צידה לדרך שתקחו אתכם הלאה

רוצה משהו יותר ארוך טוח? כאן אפשר לקרוא על הקורס לפסיכולוגיה חיובית של מיינד-סט 

רוצה להכיר קצת יותר את התחום? אפשר לקרוא פה מגוון מאמרים בתחום 

כלים מעשיים

הסדנאות מועברות באוריינטציה מעשית כדי שתוכלו ליישם גם אחרי

מה זה אומר?

במהלך הסדנה נכיר ונתרגל כלים מעולם הפסיכולוגיה החיובית והפסיכולוגיה של ההצלחה שאפשר לקחת לחיי היום יום ולתרגל בעצמנו

עבודה בצוות

רותמים את הכוח הגדול שיש לקבוצה כדי לחולל שינוי

מה זה אומר?

במהלך הסדנה נעבוד כקבוצה ונלמד אחד מהשני באמצעות תובנות שכל אחד מאיתנו יביא מעולמו ומחייו. באופן כזה הלמידה והיישום גדלים ונעשים הרבה יותר משמעותיים.

ידע הוא כוח

בסדנה נכיר את אבני הבניין בתחום הפסיכולוגיה החיובית, נלמד ידע מוכח מתחום מדעי המוח, ועוד מגוון תכנים שעצם הכרתם מחוללת שינוי.

מה זה אומר?

במהלך הסדנה נרכוש ידע חדשני ומעשי המשלב בין מגוון תחומי דעת: חקר המוח, פסיכולוגיה חיובית, וכלכלה התנהגותית. נכיר ידע שעצם ידיעתו מאפשר שינוי תפיסתי, ונראה כיצד מה שאנו לומדים מגובה ומוכח מבחינה מחקרית.

רוצים להזמין או להשתתף בסדנת פסיכולוגיה חיובית?

רוצים לשמוע עוד פרטים על הסדנה?

להזמין סדנה כזו לארגון שלכם?

תוהים אם זה בשבילכם?  

סתם מתחשק לכם לקשקש על החיים? 

תרגישו חופשי לפנות 🙂

שני 0546968373 ; shanigels@gmail.com

מעניין אותי לדעת עוד

כל הזכויות שמורות למיינד-סט