המלצות קריאה

כלים יישומיים מעולם המחקר להתפתחות מימוש והצלחה

שני אשר MSc נוירוביולוגיה מכון וויצמן למדע

054-6968373

מעניין אותי לדעת עוד

ארועים קרובים:

עם הזמן קראתי עוד ועוד ספרי עיון בתחום של שינוי תבניות חשיבה, פסיכולוגיה החיובית, הפסיכולוגיה של ההישגים, בניית הרגלים, וצמיחה אישית. אתם מוזמנים להסתכל, לרשום לעצמכם, ואפילו לבוא לקחת. קפה עלי 🙂

גריט להט התמדה נחישות

מה גורם לאנשים להצליח? עשרות מחקרים מראים לנו שלא הכישרון מוביל אנשים להצלחה בחייהם, אלא גריט - השילוב שבין להט, נחישות, והיכולת להתמיד במטרות שהם מציבים לעצמם.

מה מוביל להצלחה בחיים

האופן שבו אנו מתייחסים את ליכולות ואיטיליגנציה - כנתון או כמיומנות שניתן לפתח, יכתיב את הפעולות שבהן ננקוט ובהתאם את ההישגים אליהם נגיע בחיינו.

מוטיבציה פנימית וחיצונית

מה משפיע על המוטיבציה שלנו?
מעבר לרמה בסיסית, לא כסף הוא זה שיגרום לנו לבצע מטלה מסויימת, אלא גורמים שונים לחלוטין - אוטונומיה, מומחיות ותכלית. בספר מובאות דוגמאות מעולם המחקר והעסקים, כמו גם הצעות ליישום הדברים בשטח.

מבחן המרשלמלו

ניסוי המרשמלו הוא אחד הניסויים המפורסמים בתולדות מדע הפסיכולוגיה, בו הראה וולטר מישל כי ילדים שמצליחים לדחות סיפוקים מגיעים ליותר הישגיםלאורך זמן. שליטה עצמית היא פקטור חשוב מעין כמותו להצלחה ולמימוש בחיים, ובספר הזה תבינו למה.

פלואו זרימה flow

מהו flow? עשייה שהיא כל כך משמעותית עבורנו, וכשנהיה בה נהיה כל כך מרוכזים, שלא נשים לב שכבר עברו 4 שעות... flow, הוא אחד הפקטורים היותר משמעותיים שמרכיבים את חווית הwell being שלנו, מתוך שליטה בחוויה ועשייה אקטיבית.

אינטליגנציה חברתית

האם האדם הוא חיה שנועדה לחיים של שיתוף פעולה או של אנוכיות ותו לא? בספר זה טוען המחבר דניאל גולמן שמוח האדם נועד מלכתחילה לשיתוף פעולה, לאמפתיה, ולקשר, ומסביר מדוע על ידי מקרים מחיי היום יום.

אינטליגנציה רגשית

בספר זה מראה דניאל גולמן על ידי מחקרים מחקר המוח וממדעי ההתנהגות כיצד כישורים כגון מודעות ושליטה עצמית בדחפים, התמדה, נחישות, הנעה פנימית, אמפתיה ויכולת חברתית, ואלו הכישורים שיאפשרו לנו להצליח בעבודה, במערכות יחסים, ובמגוון זירות החיים.

להיתקל באושר

הבה נודה - אנחנו לא כל כך טובים בלהבין מה גורם לנו להיות מאושרים. אנחנו עושים בחירות שאנחנו מתחרטים עליהן, תכניות שבדיעבד לא רצינו, והחלטות שקשה לנו להתמיד בהן. האם זה כיוון שקשה לרצות את האני העתידי שלנו? או בגלל שהאני העכשווי שלנו גרוע בלחזות את האופן שבו נחווה אושר? זהו אינו מדריך לאושר, אלא ספר מדעי שמסביר למה אנחנו כל כך גרועים בלחזות את מה שיעשה אותנו מאושרים.

כוחו של הרגל

ספר זה מראה כיצד חיינו הם למעשה מסה של הרגלים רבים, וכך חלק גדול מההחלטות שאנו עושים אינו מבוסס על בחינה מדוקדקת של הסיכונים והסיכויים, אלא מבוססות על הרגלים קודמים, שאם נלמד לשנותם נלמד לשנות את חיינו.

האדם מחפש משמעות ויקטור פרנקל

האדם מחפש משמעות הוא ספר מופת של ויקטור פרנקל, ששרד את אושוויץ ופיתח את הלוגותרפיה- על פי אסכולה זו הענקת משמעות לאירועי החיים היא זו שמאפשרת ריפוי ממצוקות ויכולת התמודדות. אחד הציטוטים היותר מוכרים של פרנקל, הוא ש״אפשר ליטול מן האדם את הכל, חוץ מדבר אחד: לבחור את עמדתו במערכת נסיבות מסויימת, לבור את דרכו״.

לא רציונלי ולא במקרה

נדמה לנו שאנו מקבלים החלטות נבונות ורציונליות בחיינו, אך האם זה באמת כך? על ידי הדגמה של מגוון מחקרים, מסביר לנו דן אריאלי למה השיפוט שלנו אינו אובייקטיבי ומוטה תמידית על ידי הציפיות שלנו, הרגשות שלנו, והנורמות החברתיות בסביבת חיינו. בקריאת הספר תבינו איך לשנות את האופן בו אתם מקבלים החלטות ואיך לצלוח את הבורות וההטיות בהן אנו נופלים שוב ושוב.

מצוינים מלקולם גלדוול

עד כמה הפוטנציאל האישי שלנו קשור בחברה בה גדלנו? בספר זה בוחן מלקולם גלדוול את הגורמים שמשחקים תפקיד ביצירת הצלחתו של אדם על ידי סקירת מקרים שונים בהיסטוריה, וגם מדבר רבות על כלל 10000 השעות שלפיו המפתח להצלחה הוא תרגול משימה ספציפית בסך שעות זה.

המוח הרגשי ג׳וזף לדו

ג׳וזף לדו, מומחה עולמי למבנה מוחי שנקרא אמיגדלה, מסביר בספרו על היווצרות רגשות במוח ועל עיבוד תגובת הפחד והסכנה באזור זה. בספר תוכלו לקרוא על רגשות של בעלי חיים, על מה שקורה במוח כשמרגישים רגש מסוים, ועל הדרך לחקור את כל זה.

מרטין סליגמן פסיכולוגיה חיובית

בספר זה טוען מרטין זליגמן כי אופטימיות היא מיומנות לחיים שניתן ללמוד אותה ולהתאמן עליה, ומי שיתרגל אותה בילדותו יפתח חוסן פסיכולוגי שישרת אותו בהמשך חייו. כשנלמד את ילדינו להיות אופטימיים, לא נלמד אותם ״לחשוב חיובי״ נטו, אלא להבין את שורש הבעיה, איך להתגבר על חוסר אונים, ולשלוט בחששות שלנו.

נחישות והתמדה
דפוס חשיבה מתפתח
מוטיבציה דן פינק
מבחן המרשמלו שליטה עצמית
flow זרימה
אינטיליגנציה חברתית
אינטיליגנציה רגשית
להיתקל באושר
כוחו של הרגל
לא רציונלי ולא במקרה
מצוינים מלקולם גלדוול
ילדות אופטימית

אתם מוזמנים ליצור איתי קשר!

רוצים לשמוע עוד?

להזמין ארוע לארגון שלכם?

להצטרף לסדנה?

אני אשמח לשמוע ממכם! אז תרגישו חופשי לפנות 🙂

שני 0546968373 ; shanigels@gmail.com

 

מעניין אותי לדעת עוד

כל הזכויות שמורות למיינד-סט